do: Aktualności, Motyl

W sobotę 17 kwietnia 2021 r., w Nowej Dębie, odbyły się drugie zawody z cyklu: Podkarpacka Liga Dzieci 11-12 lat – II edycja wiosna 2021. W zawodach tych wzięła udział rekordowa ilość klubów i dzieci (20 klubów/229 dzieci). Motyl MOSiR Stalowa Wola reprezentowała 30 osobowa ekipa. Był to najlepszy start, jeżeli chodzi o zdobycz punktową dla naszego klubu w sezonie 2020/21. Podczas sobotnich zawodów pływacy Motyla zdobyli 38 pkt. co pozwoliło zająć 5 miejsce na 20 klubów. Największy udział w tym mieli: Agata Kozak (2 miejsce – 100 metrów stylem klasycznym i 5 na 200 m stylem zmiennym), Paulina Latawiec (3 miejsce – 100 m klasyczny), Weronika Agaiby (3 miejsce – 50 m stylem motylkowym) oraz sztafeta startująca na dystansie 4 x 50 metrów stylem zmiennym w składzie (Kamil Blacha- styl grzbietowy, Paulina Latawiec – klasyczny, Agata Kozak – motylkowy oraz Łukasz Świąder – styl dowolny)., gdzie po zaciętej walce zajęła 3 miejsce. Ponadto punkty w startach indywidualnych zdobywali jeszcze: Martyna Bednarczyk, Milena Paleń, Kamil Blacha, Rafał Wojtak, Dawid Wojtak, Szymon Sacharczuk oraz sztafeta „młodsza” zajmując 4 miejsce (Dawid Wojtak, Milena Paleń Rafał Wojtak, Martyna Bednarczyk). Większość zawodników zanotowała znaczny progres wyników, poprawiając swoje rekordy życiowe. W tej klasyfikacji Motyl zajął 1 miejsce.

Cieszą wyniki sportowe młodych zawodników jak również ich postawa podczas zawodów.