do: Aktualności, VEGA MOSiR

W  drugim turnieju mistrzowskim bieżącego sezonu, młodziczki VEGI MOSiR Stalowa Wola zmierzyły się z dwoma zespołami Siarki MOSiR Tarnobrzeg. Rywalki, zwłaszcza zespół Siarki I, to jedne z kandydatek do walki o miejsca premiowane awansem do szczebla centralnego. Nasze dziewczęta ponownie zaprezentowały wysoki poziom wyszkolenia oraz, co szczególnie cieszy, bardzo dobrą organizacje gry. Kilka popełnionych błędów w każdym z setów skutkowały jeszcze większą koncentracją i determinacją , będąc jednocześnie materiałem dla dziewcząt do „przerobienia” na kolejnych treningach. Trener Edward Sroka miał do dyspozycji 11 zawodniczek i wszystkie miały okazję zaprezentować się publiczności.

W pierwszym meczu z Siarką II, wyjściowa szóstka została dość szybko zmieniona a zmienniczki pozostały już do końca zwycięskiego meczu. W drugim spotkaniu walka trwała do połowy I seta. W końcówce I i w II secie nasze dziewczęta uzyskały już wyraźną przewagę. Wszystkie dziewczęta zasłużyły na pochwałę, która jednocześnie powinna być dodatkową motywacja do dalszej pracy nad sobą i dla zespołu – uważa trener E. Sroka

Wyniki meczów: VEGA – Siarka II   –  2 : 0 (25:7, 25:11), VEGA – Siarka I  – 2 : 0 (25:20, 25:12).
Skład VEGI: K. Prawica, Z Bełczowska, K. Florczak, A. Michalak, K. Brodziak, W. Juda, O. Oryszczak, W. Kołodziej, K. Krzyszczuk, S. Typiak, A. Pyrkosz.
W turnieju uczestniczył jeszcze młody zespół  UKS Zaleszny (tworzy z VEGĄ parę turniejową), który w obu meczach z Siarką przegrał po 2 : 0.