do: Aktualności, VEGA MOSiR

Trzecią kolejkę spotkań rozegrały młodziczki VEGI MOSiR. W minioną niedzielę dziewczęta uczestniczyły w ligowym turnieju w Tarnobrzegu w którym uczestniczyły ponadto zespoły: UKS Trójka Tarnobrzeg (gospodarz), MUKS Leżajsk oraz UKS Zaleszany.

Zespół trenera Edwarda Sroki rozegrał dwa spotkania (jedno po drugim). Od początku pierwszego meczu z UKS Trójką, nasze dziewczęta uzyskały kilkupunktową przewagę i kontrolowały wynik do końca pierwszego seta.

W secie drugim przewaga VEGI MOSiR była jeszcze bardziej wyraźna a korzystny wynik meczu nie był ani przez chwilę zagrożony.

W  drugim spotkaniu przeciwko MUKS Leżajsk, mimo że przeciwnik prezentował się bardzo dobrze pod względem fizycznym, trener Sroka wystawił zupełnie inny skład dając możliwość gry dziewczętom, które w dotychczasowych turniejach miały mniejszy udział. Wydawało się, że po pewnym wygraniu pierwszego seta nasze „rezerwy” rozstrzygną mecz na swoją korzyść, jednak w drugim secie „uciekła” koncentracja i set padł łupem MUKS – u. Do decydującej partii trener desygnował do gry „pierwsza szóstkę”, która zwycięsko dokończyła mecz.

Dzięki tym zwycięstwom oraz lepszemu bilansowi „małych punktów” zespół VEGI MOSiR zajmuje pierwsze miejsce w tabeli, wyprzedzając UKS SMS Mielec II (zespół również bez porażki).

Dwa mecze z tymi samymi przeciwniczkami rozegrał zespół z Zaleszan ale bez powodzenia, przegrywając oba spotkania w stosunku 0 : 2.

 

Wyniki:

VEGA MOSiR – UKS Trójka           2 : 0 (18, 14),

VEGA MOSiR – MUKS Leżajsk     2 : 1 (12, -19, 6)

Skład VEGI: Prawica, Bełczowska, Florczak, Michalak, Brodziak, Juda, Oryszczak, Kołodziej, Krzyszczuk, Typiak, Pyrkosz, Tonderys, Nikolas (libero).

Trener: Edward Sroka.

Ostatnio dodane

Wpisz poniżej szukane słowo lub wyrażenie