do: Aktualności

W minioną sobotę 12 marca na pływalni w Nowej Dębie odbyły się Mistrzostwa Okręgu Podkarpackiego Dzieci 10-11 lat w pływaniu. W zawodach wzięło udział 140 dzieci z 17 klubów. Zawody odbywały się w dwóch blokach startowych.  Sekcję Pływacką Motyl MOSiR Stalowa Wola reprezentowało 13 osób.

Ponownie młodzi pływacy byli w czołówce, jeżeli chodzi o poprawę swoich rekordów życiowych. Motyl w progresji wyników uplasowali się na wysokim 3 miejscu. W klasyfikacji medalowej Stalowa Wola zdobywając 5 medali (1-3-1)  zajęła 10 miejsce. Najlepszym zawodnikiem „hutniczego grodu” był Mikołaj Dubaj, zdobywając w 5 startach 4 medale. „Złoto” na 100 metrów stylem zmiennym oraz 3 srebra na dystansach: 50 metrów stylem motylkowym, 100 m dowolnym (kraul) oraz 50 metrów dowolnym. Piąty medal dla Stalowej Woli zdobyła Blanka Sroczyńska na dystansie 100 metrów stylem motylkowym (delfin). Blanka widać idzie w ślady starszej siostry Julki, która też specjalizowała się w stylu motylkowym i zdobywała kiedyś medale na tym dystansie dla „Motyla”. Ponadto Blanka na dystansie o połowę krótszym (50 motylkowym) zajęła 6 miejsce oraz 5 na 50 metrów stylem dowolnym (kraul).          O sporym pechu może mówić Hanna Stańczyk, której do medalu brązowego na 100 metrów stylem klasycznym (żabka) zabrakło 0,12  sekundy. Ponadto Hania zajęła 5 miejsce na 100 m stylem zmiennym i 100 m stylem dowolnym. W pierwszej „szóstce” znaleźli się również: Natalia Kuziora (50 m stylem grzbietowym), Maksymilian Nowak (100 m stylem dowolnym), Emilia Sobiło (50 m stylem grzbietowym) oraz Amelia Warchoł (50 m stylem motylkowym).

W zawodach udział wzięły również udział: Anna Głasek, Emilia Maziarz, Wiktoria Myszkowska, Alicja Rogowska, Maja Skrzypek, Matylda Słapczyńska.