do: Aktualności

W sobotę 13 marca w Nowej Dębie odbyły się „Mistrzostwa Okręgu Podkarpackiego Dzieci 10-11 lat” w pływaniu. Wzięli w niej udział zawodniczki i zawodnicy SP MOTYL MOSiR Stalowa Wola. Nasza ekipa stanowiła najliczniejszą grupę pływaków na tych zawodach. Najlepszą zawodniczką Motyla w kategorii 10 lat okazała się Blanka Sroczyńska  (suma punktów dwóch startów) i Martyna Bednarczyk – kategoria 11 lat. Natomiast  wśród chłopców najwięcej punktów za swoje starty uzyskał Mikołaj Dubaj (kat. 10 lat) i Dawid Wojtak (kat. 11 lat).

Na duże wyróżnienie zasługuje Dawid Wojtak, który zdobył  3 medale (2 srebrne i 1 brązowy) oraz Martyna Bednarczyk zdobywając srebrny medal na 100 metrów stylem dowolnym. Dla niektórych był to pierwszy start w zawodach tej rangi. Większość zawodników poprawiła swoje rekordy życiowe co  zaowocowało zajęciem drugiego miejsca spośród 17 klubów i 160 zawodników. Ten wynik to znaczny progres naszych zawodników.

Młodzi pływacy nie spoczywają na laurach trenując na sali i w basenie. Okazja do poprawy kolejnych „życiówek” nadarzy się początkiem kwietnia podczas Podkarpackiej Ligi Dzieci.

Ostatnio dodane

Wpisz poniżej szukane słowo lub wyrażenie