do: Aktualności, Motyl

21.04.2018 w Tarnobrzegu odbywał się Memoriał Jerzego Szczerbatego Puchar Ziemi Podkarpackiej, zawody pływackie dla upamiętnienia Jerzego Szczerbatego, wieloletniego Prezesa Podkarpackiego Okręgowego Związku Pływackiego, członka Polskiego Związku Pływackiego, byłego pływaka specjalizującego się w stylu klasycznym, zapamiętanego przez środowisko sportowe jako „wspaniałego człowieka”.

Na cześć Jerzego Szczerbatego 100m stylem klasycznym, które było jego „koronnym dystansem”, rozgrywano w formie eliminacji i finałów. Były też za zwycięstwo na tym dystansie specjalne nagrody. Jedną z tych nagród wywalczyła nasza pływaczka Gabriela Iżewska. Doskonale popłynęła eliminacje wchodząc z pierwszym czasem do serii finałowej. Tu popłynęła jeszcze lepiej. Zwyciężyła uzyskując wspaniały czas 1;23,62. Doskonały wynik na 100 motylkowym uzyskał Adam Procnal – 1;04,35. Zwyciężył ścigając się ze starszymi zawodnikami. Najważniejszy jednak w jego starcie nie jest sam wynik, lecz to, że popłyną poprawną techniką (choć nie do końca jeszcze utrwaloną) i nie przeszkodziła mu w tym nawet emocja startowa.

Do ciekawszych wyników można też zaliczyć 25,81 Krzysztofa Barana i 26,41 Huberta Ciszewskiego uzyskane na 50 kraulem (w sztafecie 4×50 ze startu lotnego) oraz wyniki Filipa Godawskiego na 50 motylkowym i 50 kraulem, gdzie ustąpił tylko Szymonowi Skulskiemu z DELFINA Tarnobrzeg. Na pochwałę zasłużyli wszyscy zawodnicy. Widać u nich efekty pracy nad poprawą techniki pływania, pojawia się dynamika.

Medale zdobywali:
Gabriela Iżewska – 3 złote na 50 i 100 kraulem oraz na 100 klasykiem i srebrny 50 klasykiem,
Tomasz Smardz – złoty na 50 grzbietowym i srebrny na 100 grzbietowym,
Adam Procnal – złoty na 100 motylkowym i brąz na 100 kraulem,
Jakub Surowaniec – złoty na 100 grzbietowym,
Filip Godawski – srebrne na 50 motylkowym i 50 kraulem, a brązowe na 100 kraulem i 100 zmiennym,
Krzysztof Baran – srebro na 50 kraulem i brąz na 100 grzbietowym,
Hubert Ciszewski – srebro na 50 motylkowym i brąz na 50 grzbietowym,
Mateusz Hadała – brąz na 50 klasycznym.

Udział w pucharze był sprawdzianem poziomu wytrenowania przed najważniejszymi zawodami. Zawodnicy MOTYLA przygotowują się do Mistrzostw Okręgu Podkarpackiego i Drużynowych Mistrzostw Województw, które rozgrywane będą w czerwcu.

 

Ostatnio dodane

Wpisz poniżej szukane słowo lub wyrażenie