do: Aktualności, Lodowisko

Otwarcie Miejskiego Lodowiska przy MDK w Stalowej Woli odbyło się we wtorek 15 grudnia o godz. 15.00. Już kilkanaście minut po otwarciu lodowiska, na tafli pojawili się pierwsi łyżwiarze.

– Miasto Stalowa Wola ma tworzyć atrakcyjne warunki do spędzania wolnego czasu, które nie były w ostatnich latach stwarzane. Pierwszy raz na terenie miasta otwieramy lodowisko ze sztuczną taflą lodu, co pozwoli do końca lutego 2016 r., nawet przy dodatnich temperaturach utrzymywać lód, aby dzieci i dorośli mogli miło spędzać czas – mówi prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Instalacja potrzebna do utworzenia lodowiska została wypożyczona. Koszty funkcjonowania wyniosą ok. 128 tys. zł. – W tym roku wypożyczyliśmy instalację, aby ją przetestować, gdyż zastanawiamy się nad zakupem mechanizmu do wytworzenia sztucznej tafli lodu, w latach następnych – zaznacza dyrektor MOSiR Robert Nowak.

Uroczyste otwarcie Miejskiego Lodowiska wraz z grami, zabawami dla mieszkańców i pokazem łyżwiarstwa figurowego przygotowanym przez grupę Walley Ice Story odbędzie się w najbliższą sobotę 19 grudnia o godz. 16.30.

Lodowisko Miejskie w Stalowej Woli zostało w tym roku otwarte jako pierwsze na Podkarpaciu.

Tylko do niedzieli (20 grudnia) cena biletu wstępu na lodowisko wynosi 2 zł (bilet ulgowy 1 zł).

P1150878

P1150888

P1150891

Ostatnio dodane

Wpisz poniżej szukane słowo lub wyrażenie