do: Aktualności, VEGA MOSiR

Kadetki Vega MOSiR Stalowa Wola zajęły pierwsze miejsce podczas Międzynarodowego Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Prezydenta Miasta Ostrołęki Janusza Kotowskiego. Zawodniczki prowadzone przez trenera Mirosława Srokę pokazały klasę i wygrały wszystkie swoje mecze.

Wyniki naszych siatkarek w drodze do finału:
faza grupowa
Vega MOSiR Stalowa Wola – Volejbolnaja Kamanda Biriuta (Białoruś) 2:1
Vega MOSiR Stalowa Wola – Nike II Ostrołęka 2:0

ćwierćfinał
Vega MOSiR Stalowa Wola – Gim. Awiżenie (Litwa) 2:0

półfinał
Vega MOSiR Stalowa Wola – San-Pajda Jarosław 2:0

Pierwszy set finału padł łupem gospodyń, co jeszcze bardziej wzmogło apetyty licznie zgromadzonych kibiców na mistrzowski tytuł. W kolejnym secie siatkarki Vegi wygrywały już nawet różnicą ośmiu punktów, lecz ambitne zawodniczki Nike zerwały się do walki i doprowadziły do emocjonującej końcówki. W niej lepszy okazał się zespół z Podkarpacia i o zwycięstwie w turnieju rozstrzygnął tie-break. Trzeci set był niezwykle emocjonujący, przeżywaliśmy w nim dużą huśtawkę nastrojów, lecz ostatecznie to zespół ze Stalowej Woli wygrał na przewagi 16:14, zdobywając puchar Janusza Kotowskiego. Ostatni punkt turnieju zdobyła potężnym atakiem niezawodna OLA BAZAN. Nasze zawodniczki zachowały więcej zimnej krwi i po chwili wzniosły w górę ogromny puchar za pierwsze miejsce.

Trzecie miejsce w turnieju zajęła ekipa San Pajda Jarosław po zwycięstwie w „małym finale” z ubiegłorocznym triumfatorem – Legionovią Legionowo.

Po turnieju przyznano także nagrody indywidualne – MVP turnieju wybrano DOMINIKĘ STĘPIEŃ(Stalowa Wola), a poszczególne nagrody trafiły do: atakującej Alicji Ratowskiej(Legionowo), broniącej Magdy Piersy(Ostrołęka), rozgrywającej Martyny Gorzkiewicz(Jarosław) oraz zagrywającej Wiktorii Kowalskiej(Warszawa). Wyróżnienie dla najlepszej zawodniczki zespołu Vega MOSiR otrzymała KATARZYNA OLKO.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA TURNIEJU PIŁKI SIATKOWEJ KADETEK O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA OSTROŁĘKI:
1. Vega MOSiR Stalowa Wola,
2. Nike I Ostrołęka,
3. San-Pajda Jarosław,
4. Legionovia Legionowo,
5. Atena Warszawa,
6. Gim. Awiżenie (Litwa),
7. Olimpik Mońki,
8. Volejbolnaja Kamanda Biriuta (Białoruś),
9. Nike II Ostrołęka,
10. Joker Świecie,
11. Rigas Volejbola Skola (Łotwa),
12. SOS Mońki.

W ZESPOLE VEGA MOSIR STALOWA WOLA WYSTĄPIŁY:
Dominika Stępień(kapitan), Aleksandra Bazan, Aleksandra Sagatowska, Karolina Mierzwa, Weronika Pokój, Klaudia Laskowiecka, Oliwia Tarnawska, Justyna Mortka, Katarzyna Dąbrowicz, Katarzyna Olko, Kamila Brodziak i Emilia Piotrowska(Emilce, która wygrany półfinał okupiła urazem stawu skokowego życzymy szybkiego powrotu do zdrowia). Wszystkie zawodniczki to uczennice Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2, który realizuje rozszerzony program wychowania fizycznego ukierunkowany na siatkówkę dziewcząt.

W tracie turnieju odwiedziliśmy grób ARKADIUSZA GOŁASIA (ten tragicznie zmarły, wybitny siatkarz pochodzi z Ostrołęki) i przypomnieliśmy sobie jego postać. Chwilą ciszy i modlitwy uczciliśmy pamięć Arka…to już 10 lat.

P1020904

P1020898

55f3fff1355f4_p[1]

Ostatnio dodane

Wpisz poniżej szukane słowo lub wyrażenie