do: Aktualności, VEGA MOSiR
W Stalowe Woli na obiektach MOSiR odbył się IV Ogólnopolski Świąteczno-Noworoczny Turniej Piłki Siatkowej Kobiet z udziałem sześciu zespołów podzielonych na dwie grupy.

W pierwszej grupie małą sensację zapewniły kadetki Vegi MOSiR Stalowa Wola. Podopieczne trenera Mirosława Sroki wygrały najpierw z UKS Piątka Sandomierz 2:1, a w drugim meczu pokonały także 2:1 uważany za faworyta turnieju, zespół APPGO II LO Rzeszów i wygrywając grupę, awansowały do finału. W ostatnim meczu tej grupy APPGO II LO Rzeszów pokonało Piątkę Sandomierz

W drugiej grupie trwała bardzo wyrównana walka. Zmierzyły się w niej KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Salos Lublin i Vega MOSiR juniorki. O wygraniu tej grupy przez KSZO zadecydowały tzw. małe punkty, ponieważ po rozegraniu wszystkich meczów okazało się, że trzy drużyny maję tyle samo punktów.

Drugie miejsce zajęły w grupie juniorki Vegi, które wygrały z KSZO 2:1, ale przegrały z Salosem Lublin 1:2. W trzecim pojedynku Salos przegrał z KSZO 1:2.

 

W meczu o piąte miejsce Salos Lublin pokonał Piątkę Sandomierz 2:0, w meczu o trzecie miejsce APPGO wygrało z juniorkami Vegi 2:1.

W finale spotkały się kadetki Vegi MOSiR i zespół SMS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Po pierwszym wygranym wyraźnie przez podopieczne trenera Wojciecha Gawrona secie wydawało się że puchar za zwycięstwo w turnieju pojedzie do Ostrowca .Vega pozbierała się jednak a trener M.Sroka wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Aleksandrę Sagatowską która doskonałą zagrywką i dobrym blokiem w drugim i trzecim secie narobiła sporo szkody w zespole rywalek. Do jej dobrej gry dostosowały się pozostałe koleżanki z drużyny i Vega wygrała mecz finałowy 2:1

 

Końcowa kolejność turnieju:

  1. Vega Stalowa Wola – kadetki,
  2. SMS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski,
  3. APPGO II LO Rzeszów,
  4. Vega Stalowa Wola – juniorki,
  5. Salos Lublin,
  6. Piątka Sandomierz.

 

Wyróżnienia indywidualne:

MVP- Aleksandra Bazan

Najlepsza atakująca – Anita Plizga

Najlepiej zagrywająca- Aleksandra Sagatowska

Najlepsza przyjmująca- Zuzanna Urbańska

Najlepsza blokująca- Katarzyna Olko

Najlepsza rozgrywająca- Magdalena Turek

Najlepiej broniąca- Emilia Piotrowska

 

Vega Stalowa Wola – kadetki występowały w składzie: Stępień, Dąbrowicz, Bazan, Olko, Pokój, Sagatowska, Mortka, Piotrowska (libero), K.Mierzwa. Trener Mirosław Sroka.

 

Vega – juniorki: A.Mierzwa, Czerwonka, Piskorowska, Plizga, Szajowska, Urbaniak, Zawierucha (libero), Giecko, Małkowicz, Figat. Trener Jakub Patkiewicz

 

Organizatorzy turnieju dziękują sędziom PWZPS panom Bartłomiejowi Bembenkowi, Mirosławowi Luderze, Marcinowi Kuszajowi, Piotrowi Robakowi oraz paniom Aleksandrze Kozłowskiej i Marzenie Dolak za wzorowe poprowadzenie spotkań. Dziękujemy także firmom „TRIUMF” , ,,TECH-EKSPERT POŁUDNIE Paweł Kalita” oraz MOSiR Stalowa WOLA za pomoc w organizacji turnieju i ufundowanie pucharów i nagród oraz panu Adamowi Krotoszyńskiemu za zapewnienie oprawy spikerskiej.

IMG_3983

IMG_4020

IMG_4031

IMG_4047

IMG_4059

 

IMG_4108

Ostatnio dodane

Wpisz poniżej szukane słowo lub wyrażenie