do: Aktualności

II OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKÓW

Ostatnie przygotowania dobiegły końca. Pogoda nie zawiodła. Czekamy na zawodników. W tunelu stadionu piłkarskiego pojawiły się pierwsze drużyny. Wszyscy w jednolitych strojach reprezentacyjnych. Po prezentacji drużyn otwarcie II Olimpiady Przedszkolaków.

Wśród gości i zawodników Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny, Przewodniczący Rady Miasta Stanisław Sobieraj oraz Dyrektor MOSiR-u Robert Nowak.

Na trybunach licznie przybyła rzesza kibiców, kolorowo przystrojona, gotowa wspierać sportowe zmagania o sukces i zwycięstwo dzielnych przedszkolaków oraz ich bliskich.

Na starcie stawiło się 16 przedszkoli. Każda drużyna liczy 5 dziewcząt i 5 chłopców. Czeka ich 5 konkurencji, które wymagają szybkiego biegu, celnych rzutów i siły. Po krótkiej obowiązkowej rozgrzewce przy muzyce rozpoczęła się rywalizacja. W programie przewidziane są następujące konkurencje: bieg sztafetowy, rzuty woreczkami do celu, wyścigi rydwanów, strzały na bramkę oraz rzuty piłką lekarską. Komisja sędziowska ma trudne zadanie.

Drużyny reprezentujące przedszkola to także rodzice, którzy wystartują w swoich konkurencjach i zdobędą punkty dla swoich przedszkoli. Pięcioosobowe drużyny rodziców rywalizowały w wyścigu sztafetowym w workach oraz  w turnieju przeciągania liny.

Po podliczeniu wyników okazało się, że najwięcej punktów zdobyło Przedszkole Nr 10 i to właśnie drużyna tego przedszkola odebrała okazały puchar z rąk Przewodniczącego Rady Miasta Stanisława Sobieraja. Natomiast nagrodę dla najlepszego „KLUBU KIBICA” odebrali reprezentanci Przedszkola nr 6.

Wszystkim dzielnie walczącym zawodnikom w sportowej rywalizacji, Przewodniczący Rady Miasta Stanisław Sobieraj, wręczył specjalnie wykonane na tę okazję pamiątkowe medale. Uczestnicy otrzymali m.in. wejściówki na basen, słodycze i inne niespodzianki.

II Olimpiada Przedszkolaków dobiegła końca, a udział 16 przedszkoli potwierdził potrzebę organizacji kolejnych zawodów w następnym roku. W Olimpiadzie w różnej formie uczestniczyło ponad 300 osób. Zapraszamy za rok!

Kończyły się zmagania przedszkolaków, a na płycie stadionu zaczęli gromadzić się uczestnicy kolejnych zawodów. Była więc znakomita okazja by wspólnie zatańczyć zumbę międzypokoleniową.

Przedszkolaki i uczestnicy SENIORIADY dali popis zumby. Po pełnym radości i energii tańcu, na płycie pozostali seniorzy, bo już trwały przygotowania do pierwszej konkurencji SENIORIADY.

SENIORIADA

Tutaj również nie zawiodły kluby seniorów. Na starcie stanęło 15 drużyn, reprezentujących 10 Klubów Seniora ze Stalowej Woli:

– Klub „Szarotka”

– Klub Seniora „Promyk” – 3 drużyny

– Klub Seniora „Jarzębinka”

– Stowarzyszenie Uniwersyteckie „Srebrne Lata”

– Uniwersytet Trzeciego Wieku – 2 drużyny

– Klub Seniora „ Radość Jesieni” – 1 drużyna

– Zarząd Koła Emerytów i Rencistów  MZZP HSW – 2 drużyny

– Lasowiackie Stowarzyszenie Emerytów, Rencistów i Inwalidów w St. Woli -2 drużyny

– Parafialny Klub Seniora na Zatorzu

– Klub Seniora „ Emka”

Kluby wspierali rówieśnicy i kibice, którzy dopingowali swoich przyjaciół. Na trybunach zagościły również rodziny zawodników i zagrzewający seniorów do walki mieszkańcy miasta.
W rywalizacji udział wzięli zawodnicy i zawodniczki powyżej 55 roku życia.

W programie zawodów były konkurencje typowo sportowe, a także konkurencja „kulinarna”, w której trzeba było jak najszybciej ubić pianę z kurzego jaja. Konkurencje strzeleckie, rzutowe i zręcznościowe pozwoliły ustalić, która drużyna w pierwszej organizowanej przez MOSiR edycji SENIORIADY zdobyła prymat.

Zwyciężyła II drużyna Klubu Emerytów i Rencistów Huty Stalowa Wola, która również odebrała okazały puchar z rąk Przewodniczącego Rady Miasta Stanisława Sobieraja. Kluby zostały również uhonorowane nagrodami ufundowanymi przez Starostę Powiatu Stalowowolskiego.

Całe zawody zakończyło odśpiewanie „Hymnu Sześćdziesięciolatków” przez wszystkich uczestników w asyście akordeonu.

Na płycie głównej trwała Olimpiada i Senioriada, a na sąsiedniej odbywały się prezentacje
i konkursy prowadzone dla wszystkich chętnych mieszkańców Stalowej Woli.

W programie był konkurs jazdy na rowerze oraz test z przepisów ruchu drogowego, turniej siłowania się na rękę, próby sprawności na pionowej rurce, nordic walking, ćwiczenia na rolkach oraz sporty walki.

Wśród szeregu atrakcji można było znaleźć namiot Wydziału Gospodarki Odpadami, który przygotował dla uczestników konkurencje z wiedzy ekologicznej z ukierunkowaniem na selektywną zbiórkę propagując jednocześnie segregację odpadów wśród mieszkańców Stalowej Woli.

MOSiR oraz Urząd Miasta w Stalowej Woli główni organizatorzy imprezy serdecznie dziękują za liczne przybycie oraz aktywne włączenie się w IGRZYSKA SPORTU I ZDROWIA. Warto jeszcze wspomnieć i przekazać wyrazy podziękowania młodym sportowcom z Vegi MOSiR, Aquili Stalowa Wola i koszykarzom ZKS Stal, za pomoc w przeprowadzeniu zawodów. Dziękujemy również naszym sponsorom (Starostwo Powiatowe, Autorud, SanBank, Społem), dzięki którym buzie przedszkolaków były jeszcze bardziej radosne.

Setki uczestników nie były zawiedzione i dlatego już teraz możemy ogłosić: DO ZOBACZENIA ZA ROK!

Zapraszamy po odbiór nagród do sekretariatu MOSiR pokój 101, osoby które brały udział w konkursie organizowanym przez WORD Tarnobrzeg: Jakuba Siembidę, Alana Wieczorka oraz Igę Bober.

zdj1

zdj4

zdj11

zdj13

zdj14

zdj19

zdj23

zdj28

zdj30

zdj33

zdj39

zdj40

zdj42

zdj49

zdj54

zdj62

zdj74

zdj77

zdj78

zdj79

zdj80

zdj81

zdj82

zdj83

zdj88

zdj89

zdj95

zdj97

zdj100

zdj104

zdj106

zdj107

zdj111

zdj113

zdj115

zdj118

zdj125

zdj133

zdj139

zdj140

zdj141

zdj142

zdj143

zdj144

zdj145

zdj146

zdj147

zdj148

zdj149

zdj150

WP_20160501_14_11_05_Pro

WP_20160501_14_12_10_Pro

WP_20160501_14_15_30_Pro

WP_20160501_14_16_18_Pro

WP_20160501_14_22_30_Pro

 

 

 

Ostatnio dodane

Wpisz poniżej szukane słowo lub wyrażenie