do: Aktualności, VEGA MOSiR

W sobotę (4 czerwca 2016) w Przemyślu rozegrany został finał wojewódzki rozgrywek minisiatkówki Kinder+SPORT. We wcześniejszych eliminacjach wystartowało 36 zespołów czwórek rocznika 2003 podzielone na 3 regionalne grupy(północ, centrum i południe). Z grupy północnej oprócz dwóch czwórek Vegi Mosir do finału awansowały zespoły z Mielca i Zaleszan. Vega MOSiR 2 przegrała swoje mecze i została sklasyfikowana na miejscach 9-12. Znakomicie zaprezentował się zespół Vega MOSiR 1 pokonując kolejno: V LO Rzeszów 2, Karpaty MOSiR Krosno, Kępa Dębica (mecze grupowe) oraz  MZS Strzyżów (ćwierćfinał). W rundzie finałowej ponowne zwycięstwo z V LO Rzeszów 2 i porażka z V LO Rzeszów 1(zwycięzcą turnieju).

Składy naszych siatkarek:

Vega MOSiR 1: Zuzanna Bełczowska, Paulina Krzysztoń, Gabriela Kusiak, Sylwia Typiak, Zofia Dziura i Julia Kaczkowska

Vega MOSiR 2: Wiktoria Szwajka, Weronika Kosak, Paulina Nienajadło, Julia Drozd, Oliwia Rybicka i Karolina Świeca

Zajmując 2 miejsce dziewczęta awansowały do Ogólnopolskiego Finału rozgrywek Kinder+SPORT (nieformalne Mistrzostwa Polski w Minisiatkówce) i w dniach 7-10 lipca zagrają w gronie najlepszych zespołów z całego kraju(awans uzyskały 3 najlepsze zespoły z wszystkich województw). Na początku lipca młode siatkarki pojadą na krótkie zgrupowanie w Cmolasie, a potem wyjazd na Wielki Finał do Częstochowy. Następstwem dobrej postawy na zawodach jest powołanie kilku z nich do Kadry Podkarpacia rocznika 2003 co jest sporym wyróżnieniem. O nazwiskach i konsekwencjach powołań powiemy później – na razie to tajemnica. Od września większość dziewczyn stanie się uczennicami klasy sportowej o profilu siatkarskim w Gimnazjum nr 4. Dla szóstoklasistek chcących połączyć naukę w dobrym gimnazjum i przeżyć ciekawą, siatkarską przygodę to rozwiązanie wydaje się idealne. Zapraszamy!!!

Sezon halowy dobiega końca, ale rozpoczęły się rozgrywki w siatkówce plażowej. W kategorii młodziczek nasza para Kamila Brodziak/Weronika Juda zajęła 4 miejsce na Podkarpaciu i wywalczyła awans do półfinału Mistrzostw Polski. Turniej odbył się 5 czerwca w Brzozowie. Gratulujemy i czekamy na udane występy kadetek i juniorek (12 czerwca 2016).