do: Aktualności

16 października na terenie nowopowstającego Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej odbędzie się bezpłatne szkolenie piłkarskie Akademii Młodych Orłów. W imieniu Krzysztofa Husa oraz Przemysława Matuła zapraszamy trenerów, nauczycieli, animatorów oraz zainteresowanych rodziców do wzięcia udziału w tym szkoleniu.

Akademia Młodych Orłów, w skrócie AMO, to inicjatywa Polskiego Związku Piłki Nożnej, Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej, Miast i Sponsora głównego, która daje możliwość otrzymania bezpłatnego szkolenia piłkarskiego na najwyższym poziomie w trzech kategoriach wiekowych (skrzaty: 6-7 lat, żaki: 8-9 lat, orliki: 10-11 lat), zarówno dla dziewczyn jak i chłopców.

Nadrzędnym celem Akademii Młodych Orłów jest popularyzacja piłki nożnej wśród dzieci i młodzieży, a co za tym idzie, podniesienia poziomu polskiej piłki nożnej. Ponadto AMO stawia sobie za zadanie zwiększenie
liczby trenujących dziewczynek i chłopców na terenie Polski, poprawę ogólnego rozwoju dzieci i młodzieży, którą pragnie wychować w duchu sportu, ucząc ich prawidłowych postaw społecznych. AMO pragnie również wyznaczyć nowy kierunek szkolenia, który nie tylko zaangażuje całe środowisko piłkarskie w ujednolicenie systemu szkolenia, ale i podniesie jakość tego szkolenia.

Szkolenie AMO rozpoczyna się od wykładu (godz. 15:30), który przybliży wszystkim zebranym zasady funkcjonowania tego projektu. Następnie odbędzie się część praktyczna: trening pokazowy roczników 2006 i 2007 (ok. godz. 16:45) oraz gra selekcyjna roczników 2008 i 2009 (ok. godz. 18:00).

Ostatnio dodane

Wpisz poniżej szukane słowo lub wyrażenie