do: Aktualności

W sobotę 8 maja na stadionie lekkoatletycznym odbyły się 63 Otwarte Mistrzostwa Stalowej Woli w Lekkiej atletyce. W tym roku, ze względu na obowiązujące obostrzenia pandemiczne liczba uczestników była ograniczona. Startowali lekkoatleci głównie z województwa podkarpackiego, ale też przyjechali zawodnicy reprezentujący województwo świętokrzyskie i śląskie. Pogoda nie była zbyt łaskawa w tym dniu dla lekkoatletów ale mimo to padło wiele rekordów życiowych i sezonu, a przede wszystkim rekord Polski, który ustanowiła w biegu na 1000 m w kategorii U – 16 Martyna Wal z LKS Stal Mielec 2:51.05. Mistrzostwa zaszczycił swoją obecnością Prezydent Miasta Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny, który dokonał uroczystego otwarcia.

Poniżej komplet miejsc medalowych i wyników w poszczególnych konkurencjach:

100m K
1. Magdalena NIEMCZYK UKS Tiki-Taka Kolbuszowa 11.87 PB
2. Judyta ZWOLIŃSKA KKS Victoria Stalowa Wola 12.26
3. Emilia DĄBEK CWKS Resovia Rzeszów 12.61

100m M
1. Oliwer WDOWIK CWKS Resovia Rzeszów 10.76
2. Rafał REMBISZ CWKS Resovia Rzeszów 11.31
3. Mateusz KOCHMAŃSKI CWKS Resovia Rzeszów 11.44

600m Dz 2008/2009
1. Julia CZARNY KKS Victoria Stalowa Wola 1:46.53 PB
2. Magdalena MISZTAL KML Lubaczów 1:49.04 PB
3. Karolina ZIĘBA MKS Stal Nowa Dęba 1:51.75 PB

600m Ch 2010 i młodsi
1. Wiktor KAWALEC CWKS Resovia Rzeszów 2:09.59
2. Piotr WAJDA MKS Halicz Ustrzyki Dolne 2:14.65
3. Kamil BROŹ KML Lubaczów 2:20.75

400m K
1. Agata PUZIO MKS Stal Nowa Dęba 56.35 PB
2. Martyna ŁUSZCZ KS Komunalni Sanok 59.42 PB
3. Kinga MAJKUT CWKS Resovia Rzeszów 60.55 PB

400m M
1. Jakub CHUDZIK UKS Tiki-Taka Kolbuszowa 51.57
2. Piotr MACKIEWICZ KS Komunalni Sanok 53.56
3. Adrian PEMPUŚ UKS Tempo 5 Przemyśl 53.93 PB

600m Dz 2010 i młodsze
1. Lena NAZARCZUK KML Lubaczów 1:56.34
2. Klara WACHTA MKS Halicz Ustrzyki Dolne 1:57.49 PB
3. Milena BUTRYN KKS Victoria Stalowa Wola 1:59.92 PB

Skok wzwyż K
1. Wiktoria MIĄSO CWKS Resovia Rzeszów 1.75
2. Wiktoria SKIBA CWKS Resovia Rzeszów 1.50 PB
3. Aleksandra KIELISZEK KKS Victoria Stalowa Wola 1.40

Skok wzwyż M
1. Marcin JACHYM  CWKS Resovia Rzeszów 2.10
2. Jakub KRASOWSKI MKL Sparta Stalowa Wola 1.85
3. Patryk PELC UKS Tempo 5 Przemyśl 1.85 PB

600m Ch U14
1. Norbert NOWAK KKS Victoria Stalowa Wola 1:47.76 PB
2. Maciej KLEIBA CWKS Resovia Rzeszów 1:48.18
3. Nikodem JASKOT MKS Stal Nowa Dęba 1:48.62 PB

600m M U16
1. Marek GRYKAŁOWSKI KKS Victoria Stalowa Wola 1:28.65 PB
2. Kuba TAŁAJ UKS Żaczek Połaniec 1:39.95
3. Bartosz STRĘCIWILK MKL Sparta Stalowa Wola 1:40.06

200m K
1. Magdalena NIEMCZYK UKS Tiki-Taka Kolbuszowa 24.50
2. Judyta ZWOLIŃSKA KKS Victoria Stalowa Wola 25.19
3. Emilia DĄBEK CWKS Resovia Rzeszów 26.05

200m K U16
1. Kornelia BUTRYN KKS Victoria Stalowa Wola 26.52
2. Małgorzata STRZELEC KKS Victoria Stalowa Wola 27.65
3. Paulina ZAWÓŁ KKS Victoria Stalowa Wola 27.89

1000 m K
1. Martyna WAL LKS Stal Mielec 2:51.05 PB Rekord Polski U16
2. Olga WAL LKS Stal Mielec 2:51.39 PB
3. Julia SZYDŁOWSKA UKS Żaczek Połaniec 2:59.71

Skok w dal K
1. Monika MOSKAL KKB MOSiR Krosno 5.44 PB
2. Amelia GANCARSKA MUKLA Dębica Korzeniowski.pl 5.11
3. Julia STOBIERSKA LKS Stal Mielec 5.07

Skok w dal M
1. Daniel KAMIŃSKI LKS Stal Mielec 6.49
2. Jakub RÓG LKS Stal Mielec 6.31
3. Jakub PAWŁOWSKI UKS Tempo 5 Przemyśl 5.78

1000m M
1. Damian NOGA UKS Żaczek Połaniec 2:36.38
2. Kacper JAWORSKI LKS Stal Mielec 2:37.55
3. Michał WOJCIECHOWSKI KB Witar Tarnobrzeg 2:39.97

Oszczep M
1. Patryk TYLUS KKS Victoria Stalowa Wola 50.30 SB
2. Michał MIERZWA KKS Victoria Stalowa Wola 49.77
3. Kamil RYDZIK MKL Sparta Stalowa Wola 39.13

Sztafeta szwedzka K
1. KKS Victoria Stalowa Wola 2:23.79
1. CWKS Resovia Rzeszów 2:23.79
3. UKS Tempo 5 Przemyśl 2:26.87

Sztafeta szwedzka M
1. UKS Tempo 5 Przemyśl 2:07.32
2. LKS Stal Mielec 2:08.28
3. KKS Victoria Stalowa Wola 2:12.01

200m M
1. Albert KOMAŃSKI 22.02
2. Rafał REMBISZ CWKS Resovia Rzeszów 22.70
3. Mateusz KOCHMAŃSKI CWKS Resovia Rzeszów 22.89

Rzut młotem K
1. Maria DUSZKIEWICZ LKS Stal Mielec 55.84
2. Julia SZADY LKS Stal Mielec 52.92
3. Agata KOTWICA KKS Victoria Stalowa Wola 39.09

Rzut młotem M
1. Alan WITAS MKL Sparta Stalowa Wola 67.14 PB
2. Karol FRANCZYK LKS Stal Mielec 51.76 PB
3. Kacper WŁODYKA KKS Victoria Stalowa Wola 30.16

Pchnięcie kulą M
1. Bartłomiej UCHMAN AZS-AWF Katowice 15.48
2. Mateusz KOPEĆ KKS Victoria Stalowa Wola 14.37
3. Daniel SZUMIELEWICZ UKS Tempo 5 Przemyśl 12.74 PB

Pchnięcie kulą K
1. Maja GAWROŃSKA CWKS Resovia Rzeszów 37.92 PB
2. Anna KICIŃSKA UKS Tempo 5 Przemyśl 37.22
3. Patrycja HERDA UKS Tempo 5 Przemyśl 34.57 SB

Pchniecie kulą K
1. Anna KICIŃSKA UKS Tempo 5 Przemyśl 15.45 PB
2. Andżelika PAC CWKS Resovia Rzeszów 11.34 PB
3. Oliwia WOŁOSZYN MKL Sparta Stalowa Wola 10.43 PB

Rzut dyskiem M
1. Michał MATYJA CWKS Resovia Rzeszów 51.08
2. Daniel SZUMIELEWICZ UKS Tempo 5 Przemyśl 40.04 PB
3. Piotr RYDZIK MKL Sparta Stalowa Wola 39.87

Chód 3000m K
1. Jolanta MORAWCZYŃSKA MUKLA Dębica Korzeniowski.pl 16:17.04
2. Ola ŁUC MKS Stal Nowa Dęba 16:49.75

Chód 5000 m M
1. Oskar FREJ CWKS Resovia Rzeszów  23:26.19
2. Kacper GOŁĄBEK MKS Stal Nowa Dęba 23:56.78
3. Konrad MORAWCZYŃSKI MUKLA Dębica Korzeniowski.pl 24:42.67

* PB (rekord życiowy)
* SB (rekord sezonu)

Fotorelacja z tego wydarzenia dostępna TUTAJ!

Ostatnio dodane

Wpisz poniżej szukane słowo lub wyrażenie

Zmień rozmiar