do: Aktualności, VEGA MOSiR
Przez dwa dni (19-20 maja 2018) miasto Grybów gościło ponad dwieście młodych i ambitnych siatkarek, które przybyły wraz z opiekunami i trenerami na szóstą już edycję Międzynarodowego Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Ziemi Grybowskiej. Łącznie do miasta Grybowa zawitało szesnaście zespołów z Polski, Słowacji a nawet Białorusi.

Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej organizowany przez miejscowy klub UKS Iskry Grybów od lat cieszy się popularnością w świecie młodzieżowej piłki siatkowej dziewcząt.  Nic więc dziwnego, że do Grybowa zawitały takie drużyny jak: Grodno Białoruś, San-Pajda Jarosław, Setbol Oświęcim, STS Sandecja Nowy Sącz, Iskry 2000, Elba Presov Słowacja, Elite Acadamy Bardejov Słowacja, Ekstrim Gorlice, KS Tomasovia Tomaszów Lubelski, MOS Wieliczka, UKS Viktoria Włoszczowa, UMKS Kęczanin Kęty, UKS Jedynka Tarnów, Dwójka – Poprad Krynica, S.Sącz oraz Vega MOSiR – UKS Zaleszany. W turnieju w roli gospodarza grają oczywiście grybowskie siatkarki UKS Iskry Grybów.

Mecze turniejowe rozgrywane są na czterech salach gimnastycznych: w budynku dawnego Gimnazjum, w Szkole Podstawowej nr 1, w Zespole Szkół Zawodowych oraz w Szkole Podstawowej w Białej Niżnej. Nasz zespół okazał się czarnym koniem zawodów i zajął drugie miejsce w tym mocno obsadzonym turnieju. Dziewczęta w grupie pokonały kolejno: Dwójka – Poprad Krynica, S.Sącz (3-0), Setbol Oświęcim (2-1), UKS Viktoria Włoszczowa (3-0). W ćwierćfinale i półfinale kolejne zwycięstwa (2-0) z STS Sandecja Nowy Sącz i KS Tomasovia Tomaszów Lubelski. W wielkim finale zespół Grodno Białoruś udowodnił, że przyjechali w roli faworyta i pokonali nasze dziewczyny 2-0. Dziewczęta odebrały puchar i medale, a Zuzanna Bełczowska została wybraną najlepszą przyjmującą turnieju.