do: Aktualności, VEGA MOSiR

Już po raz trzeci w Stalowej Woli odbyły się Otwarte Mistrzostwa Stalowej Woli w siatkówce plażowej Kobiet o Puchar Dyrektora Hipermarketu Kaufland. 12 sierpnia na boiskach plażowych Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji do rywalizacji stanęło 17 par. Zawodniczki występujące w turnieju to głownie reprezentantki sekcji Vega MOSiR Stalowa Wola. Turniej rozgrywany był na dwóch boiskach jednocześnie. Zawodniczki zostały rozstawione w cztery grupy po cztery zespoły, gdzie rywalizowały ze sobą systemem „każdy z każdym”. Zawodniczki rozgrywały jednego seta do 21 punktów. Dziewczęta dzielnie znosiły trudy upalnych dni i na boisku zostawiały wiele energii. Można było zaobserwować wiele ciekawych zagrań i ambitnych obron. Po zmaganiach grupowych do rywalizacji stanęła najlepsza ósemka turnieju. System „pucharowy” rozstrzygał o dalszych losach drużyn.

Michalak / Florczak

Najciekawiej przebiegał półfinał pomiędzy parą Szajowska / Mierzwa a Bazan / Hanejko. Zawodniczki grały punkt za punkt i do końca nie było wiadomo, która para rozstrzygnie mecz na swoja korzyść. Jednak większą koncentracją i doświadczeniem wykazała się para Szajowska/Mierzwa, która pokonała parę Bazan / Hanejko 21-18 i tym samym zapewniła sobie miejsce w meczu finałowym. Na uwagę również zasługuje półfinał pomiędzy Tarnawska / Olko a Giecko / Brodziak. Te ostatnie szybko pokonały starsze koleżanki w stosunku 21-14.

W meczu o trzecie miejsce para Bazan / Hanejko gładko pokonała parę Olko / Tarnawska 21-6. W meczu o pierwsze miejsce para Szajowska / Mierzwa nie pozostawiła złudzeń i szybko rozprawiła się z Giecko / Brodziak 21-8.

Miejsca od 1 do 4:
4 miejsce Olko / Tarnawska
3 miejsce Bazan / Hanejko
2 miejsce Giecko / Brodziak
1 miesjce Szajowska/ Mierzwa

Każda uczestniczka turnieju otrzymała słodki upominek, natomiast zawodniczki z podium otrzymały pamiątkowe puchary i medale ufundowane przez hipermarket Kaufland i Panią Dyrektor Beatę Gajowniczek. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji ufundował nagrody rzeczowe dla zwyciężczyń turnieju.