do: Aktualności, Motyl

W sobotę, 27 maja 2017 odbył się w Strzyżowie OGÓLNOPOLSKI DRUŻYNOWY WIELOBÓJ PŁYWACKI 10-11 lat. Wystartowało w nim ponad 150 zawodniczek i zawodników z jedenastu podkarpackich klubów.

Nasze MOTYLE z rocznika 2007 zajęły czwarte miejsce w rywalizacji drużynowej, natomiast MOTYLE z rocznika 2006 zwyciężyły z bardzo dużą przewagą punktową. W klasyfikacji open, pływacy MOTYLA zajęli pierwsze miejsce wśród klubów Podkarpacia. Najlepszym zawodnikiem MOTYLA był Michał Dyńka. Trzy razy stawał na podium. Zajął drugie miejsca na 100m stylem grzbietowy i 200m zmiennym, trzecie na 100m dowolnym, a na 200m stylem dowolnym był czwarty. Bardzo dobry wynik w wyścigu na 100m stylem klasycznym (trzecie miejsce) uzyskała Zuzanna Stańczyk.

Najciekawsze były wyścigi sztafetowe. Zespoły chłopców zwyciężyły w obu wyścigach; na 4 x 50m stylem zmiennym (Igor Hryniszyn, Michał Dyńka, Jakub Gryz i Michał Capała) oraz na 4 x 50m stylem dowolnym (Filip Sabat, Michał Capała,Jakub Gryz i Michał Dynka).

Zespoły sztafetowe dziewcząt (Julia Jonaszek, Zuzanna Stańczyk, Sylwia Machowska i Wiktoria Kalamarz) na 4 x 50m stylem zmiennym i (Julia Jonaszek, Zuzanna Stańczyk, Eliza Urban i Wiktoria Kalamarz) na 4 x 50m stylem dowolnym zajęły drugie miejsca.

MOTYLE pokazały w Strzyżowie, że są „mocną drużyną”.