do: Aktualności, Motyl

Zawodnicy „MOTYLA” zakończyli już udział w Ogólnopolskim Wieloboju Pływackim 10-11 lat. Zawody odbyły się 21.05.20016. Do Strzyżowa przyjechały wszystkie kluby pływackie z Podkarpacia oraz WODNIK Radom. W punktacji drużynowej najlepszy był oczywiście „MOTYL”.

Najlepszą zawodniczką 2005 (za sumę czterech wyników) została Gabriela Iżewska przed Anastazją Sudoł. W roczniku 2006 trzecie miejsce zajął Michał Dyńka. Gabriela Iżewska wygrała wszystkie swoje starty (50 motylkowym, 200dowolnym, 100 klasycznym i 200 zmiennym).  Anastazja Sudoł w wyścigu na 50 motylkowym uzyskała taki sam czas jak Gabrysia i tylko przez wskazanie sędziego głównego przypadło jej miejsce drugie. Na 100 klasycznym i 200 zmiennym była druga a na 200 dowolnym trzecia.

Trzy razy na podium stawał Jakub Surowaniec. Wygrał wyścig na 100 grzbietem, na 200 zmiennym był drugi a na 100 klasycznym trzeci. Medale brązawe zdobyli; Filip Godawski na 50 motylkowym, Tomasz Smardz na 100 grzbietem  i Michał Dyńka na 50 grzbietem.

Dwa pierwsze miejsca wywalczyły zespoły sztafetowe na dystansach 4 x 50 zmiennym (Amelia Tworek, Alicja Piątkowska, Anastazja Sudoł, Gabriela Iżewska) i 4 x 50 dowolnym (Anastazja Sudoł, Amelia Tworek Julia Czaja, Gabriela Iżewska).

Chłopcy w składzie; Jakub Surowaniec, Mateusz Hadała, Filip Gadawski i Tomasz Smardz wygrali wyścig sztafetowy 4 x 50 zmiennym, a na 4 x 50 dowolnym zajęli miejsce drugie.