do: Aktualności, VEGA MOSiR

W nowej hali sportowej V LO w Rzeszowie odbyły się w środę 13 czerwca finały wojewódzkie ogólnopolskiego turnieju Kinder + Sport w mini siatkówce dziewcząt. Turniej ten (uznawany za nieformalne Mistrzostwa Polski dla dzieci do lat 14) to największy tego typu turniej w Europie. Z finałów wojewódzkich dwie najlepsze drużyny w każdej kategorii wiekowej awansują do finału ogólnopolskiego . W finałach wojewódzkich wystąpiło 16 drużyn z całego województwa wyłonionych wcześniej w turniejach eliminacyjnych. Doskonale spisały się najmłodsze siatkarki Vegi MOSiR Stalowa Wola występujące w „trójkach” i „czwórkach”.

Młode „Veganki” z rocznika 2006 występowały w kategorii trójek pokonując najpierw w rozgrywkach grupowych i ćwierćfinale wszystkie drużyny po 2:0. W półfinale spotkały się z bardzo dobrym zespołem z Nowej Dęby. Mecz był zacięty a stawka meczu (wygrany miał zapewniony awans do finału MP) nie ułatwiała zadania zawodniczkom. Lepiej z presją poradziły sobie młode siatkarki Vegi choć i tu nie obyło się bez łez po przegranym drugim secie. Zwycięstwo 2: 1 zapewniło naszym dziewczętom co najmniej drugie miejsce i były już pewne awansu do finału MP w Zabrzu. W meczu o pierwsze miejsce z Przemyślem pierwszy set wygrały przemyślanki. Podopieczne trenera Jakuba Patkiewicza pokazały na co ich stać w drugim secie, wygrywając go do 4. Również decydujący set przebiegał pod dyktando siatkarek ze Stalowej Woli, które zwycięstwem do 7 zapewniły sobie tytuł mistrzyń województwa. Historyczny (bo pierwszy dla Vegi w tej kategorii wiekowej) tytuł Mistrzyń Podkarpacia wywalczyła drużyna w składzie: Anita Bazan, Julia Budziło, Gabriela Pelic, Amelia Strugalska. Trener Jakub Patkiewicz.

Również siatkarki z rocznika 2005 zaliczyły udany występ w kategorii „czwórek” chociaż zajęły „tylko” trzecie miejsce a więc najbardziej pechowe bo pierwsze które nie awansuje. Po wyraźnych wygranych w grupie i w ćwierćfinale w meczu półfinałowym trafiły na mocny zespół z Jarosławia i po zaciętej walce {pierwszy set przegrany na przewagi) musiały uznać wyższość „biszkopcików”. Mecz o trzecie miejsce z Mielcem od początku toczył się pod dyktando „Veganek” które zakończyły go w dwu setach zdobywając brązowe medale.
Vega w „czwórkach” wystąpiła w składzie: Barbara Dziura, Aleksandra Partyka, Zuzanna Drozdowicz, Magdalena Bis, Laura Golik, Kornelia Budziło. Trener Jakub Patkiewicz.