do: Aktualności, VEGA MOSiR

W minionych weekend siatkarki Vegi uczestniczyły w turnieju juniorek w Ostrowcu Świętokrzyskim. W zawodach wzięło udział 5 zespołów, mecze były rozgrywane systemem „każdy z każdym”, trzy sety bez względu na wynik.

W pierwszym spotkaniu siatkarki Vegi zmierzyły się z rywalkami z Ostrowca, przeciwniczkami z ćwierćfinałów Mistrzostw Polski Kadetek. Po pierwszym przegranym secie na przewagi, siatkarki ze Stalowej Woli silnie zmotywowały się i i zdecydowanie następne dwa sety rozstrzygnęły na swoją korzyść wygrywając 2-1.
Kolejny przeciwnik „Veganek” to tegoroczny vice Mistrz Polski Młodziczek Lider Konstantynów Łódzki.

Przeciwniczki doświadczone, dobrze wyszkolone technicznie, dysponujące doskonałymi warunkami fizycznymi bardzo wysoko zawiesiły poprzeczkę. Nasze siatkarki w tym spotkaniu zostawiły na boisku sporo sił,by w końcowym rozrachunku odnieść zwycięstwo. Rozstrzygnięcie spotkania padło dopiero w tiebreaku. Siatkarki ze Stalowej Woli zachowały więcej zimnej krwi i wygrały mecz 2-1, 16-14 w tiebreaku.

Ostanie spotkanie pierwszego dnia turnieju zapowiadało się bez większym emocji. Na boisku pojawił się faworyt turnieju, Budowlani Łódź. Zawodniczki z Łodzi zdecydowanie dyktował warunki spotkania. Mocne zbicia, skuteczne bloki Łodzianek sprawiły,  że Veganki nie znalazły sposobu na wygranie seta. W trzecim secie Nasz zespół przegrywał już w stosunku 11-3. Wtedy trener Patkiewicz poprosił o czas dla drużyny. Po tej przerwie duch walki wstąpił w serca Mistrzyń Podkarpacie. Bezbłędna gra sprawiła, że Łodzianki zaczęły popełniać błędy, a rozpędzone Veganki z akcji na akcję grały coraz lepiej. Vega MOSiR wygrała seta 15-13 z Budowlanymi Łódź i jako jedyne na turnieju urwały seta juniorkom z Łodzi.

Ostanie spotkanie z TPS Lublin przebiegało pod dyktando siatkarek ze Stalowej Woli. Trener Patkiewicz skorzystał w tym meczu ze wszystkich zawodniczek, ustawiając zespół bardzo wszechstronnie. Zwycięstwo 3-0 nad TPS Lublin ulokowało drużynę Vega MOSiR Stalowa Wola na drugim miejscu. Równolegle w Ostrowcu odbywał się turniej ekstraklasy Orlen ligi. Nasze siatkarki miały możliwość obejrzenia spotkania Developres Rzeszów z LTS Legionovia Legionowo.

Kolejność końcowa turnieju:
1. Budowlani Łódź
2. Vega MOSiR Stalowa Wola
3. Lider Konstanynów Lódzki
4. KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
5. TPS Lublin.

Skład Vegi MOSiR Stalowa Wola: Dominika Stępień, Aleksandra Bazan, Anita Plizga, Katarzyna Hanejko, Natalia Szajowska, Katarzyna Dąbrowicz, Agata Zawierucha, Anna Czerwonka, Dominika Piskorowska, Weronika Pokój, trener Jakub Patkiewicz.

Najlepszą zawodniczką w drużynie Vegi MOSiR Stalowa Wola została Natalia Szajowska.